درباره فیلیپس

شرکت فیلیپس در سال 1891 تاسیس شده است. این شرکت در زمینه های لوازم خانگی، لوازم بهداشتی، بیمارستانی، صوتی و تصویری و انواع لوازم خانگی و ریش تراش و ماشین اصلاح بانوان فعالیت دارد.

زمینه فعالیت فیلیپس آنقدر گسترده است که باعث شده تا فیلیپس به یکی از بزرگترین هلدینگهای جهان تبدیل شود. مقر اصلی این شرکت در آمستردام هلند قرار دارد. موسس آن جرراد فیلیپس است. شرکت فیلیپس در سال 1891 با هدف تولید انواع لامپای برقی و الکترونیکی تاسیس شد اما با گذشت زمان و استقبال عمومی، سایر وسایل برقی الکترونیکی نیز به آن اضافه شد. سال 1921 لامپ خلا را تولید و 2 سال بعد اولین رادیو را تولید نمود. اولین وسیاه تصویری فیلیپس ویدئو بود که به عنوان یک سیستم پخش خانگی VHS وارد بازار انگلستان شد. فیلیپس در ایران نیز دارای نمایندگی مرکزی است. نمایندگی مرکزی فیلیپس، شرکت شکوفامنش است که توسط نمایندگی های فعال خود در سراسر ایران توزیع می گردد

مهمترین لوازم برقی فیلیپس که در ایران شناخته شده است عبارتند از، انواع تلویزیون، تجهیزات پزشکی، لوازم خانگی برقی کوچک مانند اتو بخار یا سرخ کن و …، انواع ریش تراش، انواع اپیلاتور و لیزر بانوان و لامپهای ال ای دی خانگی و صنعتی. شرکت فیلیپس در ایران بیش از 1500 پرسنل دارد اما کل پرسنا فیلیپس در دنیا به 14500 تن می رسد.

استراتژدی شرکت فیلیپس

خط مشی شرکت فیلیپس به شرح زیر تعریف شده است.

  • افزایش سودآوری و فروش محصولات فیلیپس از طریق تخصیص منابع سرمایه‌ای به فرصت‌هایی که بیشترین و پایدارترین برگشت سرمایه را دارد.
  • مشارکت با مشتریان، خریداران و تأمین کنندگان در حوزه‌های مختلف.
  • ادامه سرمایه‌گذاری در نوآوری و تثبیت موقعیت سرمایه‌های فکری شرکت.
  • تقویت شایستگی‌های رهبری بازارهای مختلف در دنیا.
  • بهبود بهره‌وری از طریق تحول در کسب و کار.